رکسانه

رکسانا، روشنک، دختر دارا و همسر اسکندر

جنسیت اسم رکسانه

دختر

رکسانه به انگلیسی

roksane

تعداد رکسانه ها در ایران

1,443

تلفظ رکسانه به فارسی

رکسانه

ریشه اسم رکسانه

یونانی

تلفظ رکسانه به انگلیسی

/roksāne/

رنگ اسم رکسانه

صورتی

ابجد اسم رکسانه

336

ابجد وسیط اسم رکسانه

24

ابجد صغیر اسم رکسانه

21

درباره نام رکسانه

رکسانه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم رکسانه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم رکسانه، به خاطر ریشه یونانی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,443 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم رکسانه

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم رکسانه و معنی اسم رکسانه

ریشه اسم رکسانه

همانطور که گفتیم ریشه اسم رکسانه یونانی می باشد و تلفظ رکسانه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رکسانه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /roksāne/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رکسانه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رکسانه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رکسانه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم رکسانه در لغت نامه دهخدا:
دختر کوهوتانوس که اسکندر مقدونی به وی عشق ورزید و با او ازدواج کرد.

یونانی شده ی روشنک،دختر دارا

معنی اسم رکسانه در ثبت احوال

(= ركسانا)، ( ركسانا.

حروف ابجد و طالع بینی نام رکسانه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رکسانه عدد " 336 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رکسانه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رکسانه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رکسانه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رکسانه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام نوعی پرنده شکاری، منسوب به شاه

مونس، هم صحبت، یار

خسرو، عنوان هر يك از پادشاهان ساسانی

گردی سیاه رنگ برای آرایش چشم

در راه دين جنگيدن، مبارزه، كوشيدن، تلاش

شیر درنده، نام پدر یعقوب پادشاه صفاری

ترکیب دو اسم عسل و ناز (بسیار شیرین و کرشمه)

دختر شکوهمند، دختر زیبایی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید