روژیتا

مثل روز، روشن، زیبا

جنسیت اسم روژیتا

دختر

روژیتا به انگلیسی

rozhita

تعداد روژیتا ها در ایران

471

تلفظ روژیتا به فارسی

روژیتا

ریشه اسم روژیتا

کردی , فارسی

تلفظ روژیتا به انگلیسی

/rožitā/

رنگ اسم روژیتا

آبی

ابجد اسم روژیتا

617

ابجد وسیط اسم روژیتا

37

ابجد صغیر اسم روژیتا

19

درباره نام روژیتا

روژیتا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم روژیتا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم روژیتا، به خاطر ریشه کردی , فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 471 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم روژیتا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم روژیتا و معنی اسم روژیتا

ریشه اسم روژیتا

همانطور که گفتیم ریشه اسم روژیتا کردی , فارسی می باشد و تلفظ روژیتا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " روژیتا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rožitā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم روژیتا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم روژیتا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم روژیتا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

۱. مانند روز، مثل روز ۲. روشن و درخشان ۳. زیبا

معنی اسم روژیتا در ثبت احوال

(روژ = روز + تا = مثل و مانند) 1- مانند روز، مثل روز؛ 2- روشن و درخشان؛ 3- (به مجاز) زیبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام روژیتا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم روژیتا عدد " 617 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم روژیتا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم روژیتا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم روژیتا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم روژیتا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آبگينه، شيشه، (به مجاز) زيبا

باایمان، بردبار، با وقار، استوار

استوار گشتن، واقع شدن و ثابت گردیدن

خودآرا، خودپسند، زیبا و خوش قد و قامت، نوعی گل

اولین، نخستین

زن فراخ چشم، زن زیبا چشم

پدرِ خاک، از کنیه‌های حضرت علی(ع) امام اول شیعیان

عزت دهنده، گرامی دارنده، از نام های پروردگار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید