روژهات

روز پرخیر و برکت و مبارک

جنسیت اسم روژهات

پسر

روژهات به انگلیسی

ruzhhat

تعداد روژهات ها در ایران

879

تلفظ روژهات به فارسی

روژهات

ریشه اسم روژهات

کردی

تلفظ روژهات به انگلیسی

/ruž hāt/

رنگ اسم روژهات

قرمز

ابجد اسم روژهات

612

ابجد وسیط اسم روژهات

32

ابجد صغیر اسم روژهات

23

درباره نام روژهات

روژهات یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم روژهات را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم روژهات، به خاطر ریشه کردی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 879 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم روژهات

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم روژهات و معنی اسم روژهات

ریشه اسم روژهات

همانطور که گفتیم ریشه اسم روژهات کردی می باشد و تلفظ روژهات در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " روژهات " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ruž hāt/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم روژهات بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم روژهات در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم روژهات در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

روز پرخیر و برکت و مبارک

معنی اسم روژهات در ثبت احوال

1- روزِ آمد؛ 2- روزها؛ 3- (به مجاز) روز پرخیر و برکت و مبارک.

حروف ابجد و طالع بینی نام روژهات

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم روژهات عدد " 612 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم روژهات گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم روژهات چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم روژهات

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم روژهات

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دلدار، معشوق و محبوب

سرزمین باشکوه

ترکیب دو اسم محمد و رهام (ستوده و پهلوان ایرانی)

مانند علی، علی وار

حلقه نورانی و رنگی اطراف ماه یا خورشید، خرمن ماه

سعادت، نیک‌بختی

گران مایه، نیکو، فخر کننده

منسوب به ماه، (به مجاز) زيبارو و دوست داشتنی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید