روژبین

(به مجاز) راهنما و هدایت کننده به روز و روشنایی

جنسیت اسم روژبین

دختر

روژبین به انگلیسی

rozhbin

تعداد روژبین ها در ایران

1,788

تلفظ روژبین به فارسی

روژبین

ریشه اسم روژبین

کردی , فارسی

تلفظ روژبین به انگلیسی

/rož bin/

رنگ اسم روژبین

طلایی

ابجد اسم روژبین

268

ابجد وسیط اسم روژبین

36

ابجد صغیر اسم روژبین

21

درباره نام روژبین

روژبین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم روژبین دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم روژبین که در انگلیسی به صورت rozhbin نوشته میشود و به دلیل ریشه کردی , فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,788 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم روژبین

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم روژبین و معنی اسم روژبین

ریشه اسم روژبین

همانطور که گفتیم ریشه اسم روژبین کردی , فارسی می باشد و تلفظ روژبین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " روژبین " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rož bin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم روژبین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم روژبین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم روژبین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بیننده ی روز، نشان دهنده ی روز، (به مجاز) راهنما و هدایت کننده به روز و روشنایی.

معنی اسم روژبین در ثبت احوال

(روژ = روز + بین = جزء پسین بعضی از کلمه های مرکب، به معنی بیننده و نشان دهنده) 1- بیننده ی روز؛ 2- نشان دهنده ی روز؛ 3- (به مجاز) راهنما و هدایت کننده به روز و روشنایی.

حروف ابجد و طالع بینی نام روژبین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم روژبین عدد " 268 " و ابجد وسیط " 36 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم روژبین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم روژبین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم روژبین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم روژبین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیبی از دو اسم محمد و بلال (ستوده و نوشیده )

مايه‌ی شادی و خوشی دل، محبوب و خوشايند، شاد و خرم، معشوق

باشکوه و بزرگ

نام یکی از پیامبران، توشه دان

در زند و پازند نور و روشنایی، و در پهلوی خورشید است

لقب پادشاهان روم و بعضی از کشورهای اروپایی

جوجه عقاب و جوجه کرکس، باز شکاری

راهنمایی شده از سوی خدا، ارشاد شده ی خداوند.

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید