روزانا

روشنا، تابنده، زیبا

جنسیت اسم روزانا

دختر

روزانا به انگلیسی

ruzana

تعداد روزانا ها در ایران

1,197

تلفظ روزانا به فارسی

روزانا

ریشه اسم روزانا

فارسی

تلفظ روزانا به انگلیسی

/ruzānā/

رنگ اسم روزانا

قرمز

ابجد اسم روزانا

265

ابجد وسیط اسم روزانا

25

ابجد صغیر اسم روزانا

22

درباره نام روزانا

روزانا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم روزانا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم روزانا که در انگلیسی به صورت ruzana نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,197 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم روزانا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم روزانا و معنی اسم روزانا

ریشه اسم روزانا

همانطور که گفتیم ریشه اسم روزانا فارسی می باشد و تلفظ روزانا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " روزانا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ruzānā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم روزانا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم روزانا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم روزانا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به روز، مانند روز تابان، زیبا، روشن

معنی اسم روزانا در ثبت احوال

(روزان + الف اسم ساز ) ۱- منسوب به روز؛ ۲- روشنا؛ ۳- (به مجاز) تابنده و زيبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام روزانا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم روزانا عدد " 265 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم روزانا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم روزانا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم روزانا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم روزانا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیبارو

فرزانه، خردمند، عاقل، حکیم

نیرو، قدرت

ذبح شده، قربانی

امپراطور، حاکم سرزمین

فراوانی، افزونی، بسیاری

چیز تازه پدید آمده، بی مانند در گذشته

دوست خدا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید