روح بخش

روان بخش، شادی آور

جنسیت اسم روح بخش

دختر

روح بخش به انگلیسی

ruh bakhsh

تعداد روح بخش ها در ایران

1,096

تلفظ روح بخش به فارسی

روح‌بخش

ریشه اسم روح بخش

فارسی , عربی

تلفظ روح بخش به انگلیسی

/ruh bakhš/

رنگ اسم روح بخش

قرمز

ابجد اسم روح بخش

1116

ابجد وسیط اسم روح بخش

24

ابجد صغیر اسم روح بخش

27

درباره نام روح بخش

روح بخش یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم روح بخش دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم روح بخش که در انگلیسی به صورت ruh bakhsh نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,096 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم روح بخش

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم روح بخش و معنی اسم روح بخش

ریشه اسم روح بخش

همانطور که گفتیم ریشه اسم روح بخش فارسی , عربی می باشد و تلفظ روح بخش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " روح‌بخش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ruh bakhš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم روح بخش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم روح بخش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم روح بخش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

روان بخش، شادی آور

معنی اسم روح بخش در ثبت احوال

(= روح افزا)

حروف ابجد و طالع بینی نام روح بخش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم روح بخش عدد " 1116 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم روح بخش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم روح بخش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم روح بخش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم روح بخش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به ماه، (به مجاز) زيبارو و دوست داشتنی

جوی، رود، نام ششمین امام شیعیان

وعده خدا، سوگند خدا، دختری که مانند گل انار لطیف است

نوعی خط است

دشت و صحرا، نام یکی از حكمای قديم يونان

موجب آرامش و شادی دیگران، محبوب، معشوق

زیبایی، مايه‌ی زيبايی و زينت بخش، جلوه‌های الطاف خداوندی

مونث رشید، از نام‌ها و صفات خداوند، شجاع، دلیر، خوش قد و قامت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید