روح افزا

آنچه به روان انسان شادابی و طراوت می بخشد، جانبخش، مفرح

جنسیت اسم روح افزا

دختر

روح افزا به انگلیسی

ruh afza

تعداد روح افزا ها در ایران

3,474

تلفظ روح افزا به فارسی

روح‌افزا

ریشه اسم روح افزا

فارسی , عربی

تلفظ روح افزا به انگلیسی

/ruh afzā/

رنگ اسم روح افزا

صورتی

ابجد اسم روح افزا

303

ابجد وسیط اسم روح افزا

39

ابجد صغیر اسم روح افزا

33

درباره نام روح افزا

روح افزا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم روح افزا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم روح افزا، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 3,474 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم روح افزا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم روح افزا و معنی اسم روح افزا

ریشه اسم روح افزا

همانطور که گفتیم ریشه اسم روح افزا فارسی , عربی می باشد و تلفظ روح افزا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " روح‌افزا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ruh afzā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم روح افزا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم روح افزا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم روح افزا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم روح‌افزا در لغت نامه دهخدا :
روح فزا، چیزی که بر زندگانی بیفزاید و زندگانی را دراز کند، فزاینده ٔ روح، روح پرور، جانبخش، شادی بخش، مفرح.

معنی اسم روح‌افزا در فرهنگ فارسی عمید :
آنچه سبب نشاط می شود و زندگانی را طولانی می کند، افزایندۀ روح، روح پرور، جان بخش، شادی بخش.

معنی اسم روح‌افزا در فرهنگ فارسی :
دهی است از دهستان حومه بخش مرکزی شهرستان دماوند متصل براه دماوند و تهران .

معنی اسم روح افزا در ثبت احوال

1- آنچه به روان انسان شادابي و طراوت مي بخشد، جانبخش، مفرح؛ 2- گوشه‌اي در موسيقي ايراني.

حروف ابجد و طالع بینی نام روح افزا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم روح افزا عدد " 303 " و ابجد وسیط " 39 " ، ابجد صغیر " 33 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم روح افزا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم روح افزا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم روح افزا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم روح افزا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم نزهت و زمان (پاکی و روزگار)

آتشين، آذرين، بسيار شجاع و پركار

باهوش، زرنگ، هوشیار، خردمند

ترکیب دو اسم محمد و حامد ( ستوده و ستایشگر )

آواز، شهرت، عقیده

دارنده سخن سزاوار، از شخصیتهای شاهنامه

سپیده دم، پگاه، از نيمه شب تا اذان صبح

گردن نهادن، تسلیم شدن، فرمان بردن

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید