رخشانه

رخشان ، نورانی ، تابان

جنسیت اسم رخشانه

دختر

رخشانه به انگلیسی

rakhshaneh

تعداد رخشانه ها در ایران

354

تلفظ رخشانه به فارسی

رَخشانه

ریشه اسم رخشانه

فارسی

تلفظ رخشانه به انگلیسی

/rakhšāne/

رنگ اسم رخشانه

زرد

ابجد اسم رخشانه

1156

ابجد وسیط اسم رخشانه

16

ابجد صغیر اسم رخشانه

22

درباره نام رخشانه

رخشانه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم رخشانه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم رخشانه که در انگلیسی به صورت rakhshaneh نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 354 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم رخشانه

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم رخشانه و معنی اسم رخشانه

ریشه اسم رخشانه

همانطور که گفتیم ریشه اسم رخشانه فارسی می باشد و تلفظ رخشانه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رَخشانه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rakhšāne/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رخشانه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رخشانه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رخشانه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

رخشان ، نورانی ، تابان

معنی اسم رخشانه در ثبت احوال

رخشان، نوراني، تابان.

حروف ابجد و طالع بینی نام رخشانه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رخشانه عدد " 1156 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رخشانه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رخشانه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رخشانه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رخشانه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و سلیم (ستوده و سالم)

تابش و روشنی و فروغ

ترکیب دو اسم محمد و رشید (ستوده و شجاع)

نظر، دید، تماشا

ترکیب دو اسم امیر و احتشام (فرمانروا و شکوه)

پیغمبر، رسول، (به مجاز) حضرت محمد (ص)

سنگ سرمه، بلوط دریایی

دارای ناز شاهانه، موجب فخر شاه، نام یکی از نواهای موسیقی ایرانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید