رخسانا

مانند رخ، (به مجاز) زيبارو

جنسیت اسم رخسانا

دختر

رخسانا به انگلیسی

rokhsana

تعداد رخسانا ها در ایران

1,761

تلفظ رخسانا به فارسی

رُخسانا

ریشه اسم رخسانا

فارسی

تلفظ رخسانا به انگلیسی

/rokhsānā/

رنگ اسم رخسانا

آبی

ابجد اسم رخسانا

912

ابجد وسیط اسم رخسانا

12

ابجد صغیر اسم رخسانا

21

درباره نام رخسانا

رخسانا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم رخسانا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم رخسانا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,761 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم رخسانا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم رخسانا و معنی اسم رخسانا

ریشه اسم رخسانا

همانطور که گفتیم ریشه اسم رخسانا فارسی می باشد و تلفظ رخسانا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رُخسانا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rokhsānā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رخسانا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رخسانا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رخسانا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مانند رخ، مانند رو، (به مجاز) زیبارو، رکسانه، روشنک، از شخصیت‌های شاهنامه، نام دختر داراب و همسر اسکندر مقدونی

معنی اسم رخسانا در ثبت احوال

[(رخ + سان (پسوند شباهت) + ا (پسوند نسبت)] ۱- به معني مانند رخ، مانند رو؛ ۲- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام رخسانا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رخسانا عدد " 912 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رخسانا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رخسانا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رخسانا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رخسانا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شمشیر، در اصل نام شمشیر حضرت علی (ع)

باهوش، عاقل، آگاه، زیرک، هوشمند، زرنگ، خردمند

ابری که در شب آید، نام يكی از دختران امام موسی كاظم(ع)

نام پرنده‌ای سیاه رنگ در هندوستان که مانند طوطی سخن‌گو است، طوطی

ترکیبی از دو اسم احمد و علی (ستوده‌تر و بلندقدر)

مرد پاک

ترکیبی از دو اسم محمد و مصباح (ستوده و چراغ)

يگانه، يكتا، بي‌نظير، بی‌مانند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید