ذلفا

دختر سفيد روی

جنسیت اسم ذلفا

دختر

ذلفا به انگلیسی

zalfa

تعداد ذلفا ها در ایران

1,005

تلفظ ذلفا به فارسی

ذَلفا

ریشه اسم ذلفا

عربی

تلفظ ذلفا به انگلیسی

/zalfā/

رنگ اسم ذلفا

قرمز

ابجد اسم ذلفا

811

ابجد وسیط اسم ذلفا

19

ابجد صغیر اسم ذلفا

19

درباره نام ذلفا

ذلفا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ذلفا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ذلفا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,005 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ذلفا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم ذلفا و معنی اسم ذلفا

ریشه اسم ذلفا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ذلفا عربی می باشد و تلفظ ذلفا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ذَلفا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zalfā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ذلفا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ذلفا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ذلفا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دختر سفید روی، (اَعلام) شاعره معاصر خلفای عباسی

معنی اسم ذلفا در ثبت احوال

۱- دختر سفيد روي؛ ۲- (اَعلام) شاعره معاصر خلفاي عباسي، دختر ابيض زن و معشوقه‌ي نجده‌ي ابن اسود.

حروف ابجد و طالع بینی نام ذلفا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ذلفا عدد " 811 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ذلفا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ذلفا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ذلفا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ذلفا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و پارسا (ستوده و باتقوا)

زمان ولادت، تولد

افراشته، مرتفع، بلند، (به مجاز) با اهمیت، ارزشمند، عالی

نام یکی از پیامبران الهی، نام سوره‌ هفتاد و یکم قرآن کریم

خو گیرنده و الفت گرفته با پادشاهان

تندرستی، صحت

افروز، شهاب، تابان و سوزاننده

ترکیب دو اسم محمد و شهریار (ستوده و پادشاه)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید