دیانوش

دارنده ی جاودانگی

جنسیت اسم دیانوش

پسر

دیانوش به انگلیسی

diyanush

تعداد دیانوش ها در ایران

495

تلفظ دیانوش به فارسی

ديانوش

ریشه اسم دیانوش

فارسی

تلفظ دیانوش به انگلیسی

/diyānuš/

رنگ اسم دیانوش

طلایی

ابجد اسم دیانوش

371

ابجد وسیط اسم دیانوش

23

ابجد صغیر اسم دیانوش

20

درباره نام دیانوش

دیانوش یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم دیانوش پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم دیانوش که در انگلیسی به صورت diyanush نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 495 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم دیانوش

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم دیانوش و معنی اسم دیانوش

ریشه اسم دیانوش

همانطور که گفتیم ریشه اسم دیانوش فارسی می باشد و تلفظ دیانوش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ديانوش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /diyānuš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دیانوش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دیانوش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دیانوش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دارنده ی جاودانگی، از اسامی کهن ایرانی، نام دریازن و دزدی دریائیست در قصه ٔ وامق و عذرا

معنی اسم دیانوش در ثبت احوال

از اسامي كهن ايراني در داستان وامق و عذرا.

حروف ابجد و طالع بینی نام دیانوش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دیانوش عدد " 371 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دیانوش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم دیانوش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دیانوش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دیانوش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و سعید (پادشاه و سعادتمند)

كوهي است در شمال شرقي دشت فاران

سوری، ثریا

ماه سیما، ماه چهر

ترکیب دو اسم محمد و فرزین (ستوده و فروزان)

یگانه، یکتا، یکی از نام‌های خداوند

پدر مهربان، نام یکی از پیامبران الهی، نام چهاردهمین سوره قرآن مجید

نرم خویی، مهربانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید