دردانه

عزیز، سوگلی، مروارید درون صدف، بسیار گرامی

جنسیت اسم دردانه

دختر

دردانه به انگلیسی

dor dane

تعداد دردانه ها در ایران

6,339

تلفظ دردانه به فارسی

دردانه

ریشه اسم دردانه

فارسی , عربی

تلفظ دردانه به انگلیسی

/dor dāne/

رنگ اسم دردانه

سبز

ابجد اسم دردانه

264

ابجد وسیط اسم دردانه

24

ابجد صغیر اسم دردانه

21

درباره نام دردانه

دردانه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم دردانه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم دردانه، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 6,339 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم دردانه

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم دردانه و معنی اسم دردانه

ریشه اسم دردانه

همانطور که گفتیم ریشه اسم دردانه فارسی , عربی می باشد و تلفظ دردانه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " دردانه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /dor dāne/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دردانه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دردانه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دردانه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم دردانه در فرهنگ فارسی عمید:
مروارید بزرگ و گران بها که به تنهایی درون صدف را پر کرده باشد، [قدیمی] مروارید یکتا، درّ یتیم، (صفت) [مجاز] عزیز، سوگلی.

معنی اسم دردانه در فرهنگ معین:
مروارید، ی کتا، بسیار گرامی.

معنی اسم دردانه در لغت‌نامه دهخدا:
دانه ٔ در، یک دانه ٔ مروارید، دانه ٔ در که مروارید غلطان بزرگ پرآب باشد، در یکتا، در یتیم، یتیمه، گوهر یکتا، دانه ٔ دری تابان و بزرگ، مجازاً فرزند عزیز و طفل نیکو شمایل، کنایه از معشوق سوگلی و بسیار عزیز و محبوب.

معنی اسم دردانه در فرهنگ فارسی:
(اسم) دانه در، مروارید، (صفت) سو گلی، عزیز، یکدانه، یکتا، در یتیم، مروارید بزرگ و گران‌بها

معنی اسم دردانه در ثبت احوال

1- (به مجاز) بسيار محبوب و گرامي، عزيزكرده، ناز پرورده؛ 2- (به مجاز) نيز فرزند بسيار گرامي.

حروف ابجد و طالع بینی نام دردانه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دردانه عدد " 264 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دردانه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم دردانه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دردانه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دردانه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و بهرام (فرمانروا و پیروزمند)

به رنگ گل، مانند گل

دشت و صحرا، نام یکی از حكمای قديم يونان

بنده‌ی خدا

ترکیب دو اسم امیر و مسعود (پادشاه و نيک‌بخت)

نجات یافته، آزاد

دارای نیروی آریایی

شايسته و درست‌كار، دارای اعتقاد و عمل درست دینی، نام پیامبر قوم ثمود

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید