درافشان

بخشنده، دارای فصاحت و زیبایی

جنسیت اسم درافشان

دختر

درافشان به انگلیسی

dor afshan

تعداد درافشان ها در ایران

378

تلفظ درافشان به فارسی

درافشان

ریشه اسم درافشان

فارسی , عربی

تلفظ درافشان به انگلیسی

/dor afšān/

رنگ اسم درافشان

طلایی

ابجد اسم درافشان

636

ابجد وسیط اسم درافشان

24

ابجد صغیر اسم درافشان

24

درباره نام درافشان

درافشان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم درافشان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم درافشان، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 378 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم درافشان

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم درافشان و معنی اسم درافشان

ریشه اسم درافشان

همانطور که گفتیم ریشه اسم درافشان فارسی , عربی می باشد و تلفظ درافشان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " درافشان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /dor afšān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم درافشان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم درافشان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم درافشان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم درافشان در فرهنگ فارسی عمید:
۱. درافشاننده
۲. [مجاز] شخص بلیغ و زبان‌آور، شیرین‌ سخن


< strong>معنی اسم درافشان در لغت نامه دهخدا:
درفشان، درافشاننده. درفشاننده، آنکه در می پاشد، آنکه در می پراکند


معنی اسم درافشان در ثبت احوال

1- آن كه مرواريد مي‌افشاند؛ 2- (به مجاز) بخشنده؛ 3- (به مجاز) داراي فصاحت و زيبايي؛ 4- باران ريز.

حروف ابجد و طالع بینی نام درافشان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم درافشان عدد " 636 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم درافشان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم درافشان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم درافشان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم درافشان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جهان هستی، دنیا، روزگار، بانوی نجیب و بلندمرتبه

فروزنده جان، تازه کننده جان، روشن کننده جان

تکه گل، قطعه گل، زیبا و باطراوت

گل ناشکفته، نوگل

همدل، همپایه خورشید

مطیع، بنده و دوستدار اهورامزدا

منسوب به شاهد، زيبارو، (به مجاز) محبوب و معشوق

سزاوار، درخور شاه، گرانبها

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید