داریان

منسوب به دارا، نام شهری در شیراز و شوشتر

جنسیت اسم داریان

پسر

داریان به انگلیسی

dariyan

تعداد داریان ها در ایران

1,185

تلفظ داریان به فارسی

داريان

ریشه اسم داریان

فارسی

تلفظ داریان به انگلیسی

/dāriyān/

رنگ اسم داریان

آبی

ابجد اسم داریان

266

ابجد وسیط اسم داریان

26

ابجد صغیر اسم داریان

14

درباره نام داریان

داریان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم داریان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم داریان که در انگلیسی به صورت dariyan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,185 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم داریان

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم داریان و معنی اسم داریان

ریشه اسم داریان

همانطور که گفتیم ریشه اسم داریان فارسی می باشد و تلفظ داریان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " داريان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /dāriyān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم داریان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم داریان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم داریان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به دارا
دارا: دارنده، مالدار، ثروتمند

معنی اسم داریان در لغت نامه دهخدا:
دهی از دهستان خامنه بخش شبستر شهرستان تبریز است که در هفت هزارگزی شمال غربی شبستر و پنج هزارگزی راه شوسه صوفیان به شاهپور واقع است، نهری است در شوشتر که گویند دارا احداث کرده است.

معنی اسم داریان در ثبت احوال

۱- (اعلام) ۱) نام شهری در شیراز در استان فارس؛ ۲) نام شهری در شوشتر که احداث آن را به دارا (داریوش) نسبت می دهند و آب کارون را به مزارع و باغ های میاناب می برد؛ ۳) نام دو روستا در شهرستان های پاوه و شبستر؛ ۲- (در گویش شوشتری) (= داریون) منسوب به دارا، ← دارا ۱- .

حروف ابجد و طالع بینی نام داریان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم داریان عدد " 266 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم داریان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم داریان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم داریان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم داریان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

لقب تمامی پادشاهان اسروشنه

زیبا و لطیف و خوشایند

مانند چهره، مثل رخ

نعمت‌ها، نیکی‌ها

رهنده، رهاشونده

مربوط به ایران، ایرانی، منتسب به ایران زمین

صدای جریان شدید آب

مونث راغد، زنی که زندگانی خوش دارد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید