حمید علی

ترکیب دو اسم حمید و علی (ستوده و بزرگوار)

جنسیت اسم حمید علی

پسر

حمید علی به انگلیسی

hamid-ali

تعداد حمید علی ها در ایران

447

تلفظ حمید علی به فارسی

حميدعلی

ریشه اسم حمید علی

عربی

تلفظ حمید علی به انگلیسی

/h.-ali/

رنگ اسم حمید علی

زرد

ابجد اسم حمید علی

172

ابجد وسیط اسم حمید علی

52

ابجد صغیر اسم حمید علی

28

درباره نام حمید علی

حمید علی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حمید علی پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حمید علی که در انگلیسی به صورت hamid-ali نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 447 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حمید علی

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم حمید علی و معنی اسم حمید علی

ریشه اسم حمید علی

همانطور که گفتیم ریشه اسم حمید علی عربی می باشد و تلفظ حمید علی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حميدعلی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /h.-ali/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حمید علی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حمید علی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حمید علی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم حمید و علی:
حمید: ستوده، ستاینده و حامد، نامی از نام‌های خدای تعالی، پسندیده
علی: بلندقدر، شریف، بزرگوار، برتر، توانا، سخت و قوی، از نام های پروردگار، نام امام او ل شیعیان

معنی اسم حمید علی در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، حميد و علي.

حروف ابجد و طالع بینی نام حمید علی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حمید علی عدد " 172 " و ابجد وسیط " 52 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حمید علی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم حمید علی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حمید علی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حمید علی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم مهر و یاد (محبت و خاطره)

آن که در میان گلها چون خورشید می درخشد

پادشاه، حاکم، فرمانروا، (به مجاز) سرور و بزرگ، عزت

نام قله‌ای معروف از رشته کوه‌های زاگرس در استان فارس

ترکیب دو اسم محمد و صالح (ستوده و نیکوکار)

وجود، زندگی، جهان، دارایی

اسد، شیر

بخشی از شهرستان اروميه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید