جهان آفرین

ترکیب دو اسم جهان و آفرین (دنیا و ستایش)

جنسیت اسم جهان آفرین

دختر

جهان آفرین به انگلیسی

jahan-afarin

تعداد جهان آفرین ها در ایران

2,145

تلفظ جهان آفرین به فارسی

جهان ‌آفرين

ریشه اسم جهان آفرین

فارسی

تلفظ جهان آفرین به انگلیسی

/j.-āfarin/

رنگ اسم جهان آفرین

نارنجی

ابجد اسم جهان آفرین

400

ابجد وسیط اسم جهان آفرین

40

ابجد صغیر اسم جهان آفرین

31

درباره نام جهان آفرین

جهان آفرین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم جهان آفرین دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم جهان آفرین که در انگلیسی به صورت jahan-afarin نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,145 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم جهان آفرین

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم جهان آفرین و معنی اسم جهان آفرین

ریشه اسم جهان آفرین

همانطور که گفتیم ریشه اسم جهان آفرین فارسی می باشد و تلفظ جهان آفرین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جهان ‌آفرين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /j.-āfarin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جهان آفرین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جهان آفرین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جهان آفرین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم جهان و آفرین :
جهان: کیهان، عالم، گیتی، دنیا، (به مجاز) فرهنگ، نمادی برای بزرگی و عظمت، مردم دنیا و زندگی
آفرین: تحسین، ستایش، سپاس، تبریک، آفرینش، دعا


جهان آفریننده، آفریننده و خالق دنیا، خدا

معنی اسم جهان آفرین در ثبت احوال

1- آن كه عالم را خلق كرده است؛ 2- خدا.

حروف ابجد و طالع بینی نام جهان آفرین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جهان آفرین عدد " 400 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 31 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جهان آفرین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم جهان آفرین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جهان آفرین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جهان آفرین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به خورشید، (به مجاز) زیبارو

برگزیده، عالی، سرآمد در زیبایی

جاویدان، نگهدارنده عشق، نگهبان مهر

برگزیده، صاف و زلال شده، از القاب حضرت رسول اكرم (ص)

سورن، نام سردار دلیر ایرانی

ترکیب دو اسم محمد و شفیق (ستوده و مهربان)

زیبا و درخشان

ماهرو، زیبارو، ماهرخ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید