جهان آرا

زینت دهنده ی جهان، آراینده جهان، زیبا

جنسیت اسم جهان آرا

دختر

جهان آرا به انگلیسی

jahan-ara

تعداد جهان آرا ها در ایران

1,386

تلفظ جهان آرا به فارسی

جهان ‌آرا

ریشه اسم جهان آرا

فارسی

تلفظ جهان آرا به انگلیسی

/j.-ārā /

رنگ اسم جهان آرا

بنفش

ابجد اسم جهان آرا

261

ابجد وسیط اسم جهان آرا

21

ابجد صغیر اسم جهان آرا

18

درباره نام جهان آرا

جهان آرا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم جهان آرا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم جهان آرا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,386 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم جهان آرا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم جهان آرا و معنی اسم جهان آرا

ریشه اسم جهان آرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم جهان آرا فارسی می باشد و تلفظ جهان آرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جهان ‌آرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /j.-ārā / " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جهان آرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جهان آرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جهان آرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم جهان آرا در لغت نامه دهخدا:
جهان آراینده، آرایش کننده دنیا که مملکت را سر و سامان دهد.

معنی اسم جهان آرا در فرهنگ فارسی عمید:
زینت‌دهنده جهان، (به مجاز) زیبا، آراینده جهان، نظم‌دهنده به جهان
< br/>

معنی اسم جهان آرا در ثبت احوال

(در قديم) 1- زيبا كننده، زينت بخش و مايه‌ي زيبايي جهان؛ 2- (به مجاز) 1) بسيار زيبا؛ 2) آراينده‌ي جهان و نظم بخشنده به آن؛ 3- (اَعلام) شاهدخت گورکانی هند [1023-1092 قمری]، دختر شاه جهان،که دلبستگی شدید به تصوف داشت و د ر این باره کتابی به نام مونس‌الارواح به زبان فارسی نوشت و مسجد آگره از بناهای اوست.

حروف ابجد و طالع بینی نام جهان آرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جهان آرا عدد " 261 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جهان آرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم جهان آرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جهان آرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جهان آرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فرا رسیدن، نشیب، سرازیری، پایین

فرشته زیبا

نخل هندی، فوفل، شاهزاده

مثل، مانند، همتا، هم شأن، همسر

مبارک، فاتح، خجسته، کامیاب، خوشحال

ترکیب دو اسم محمد و اقبال ( ستوده و خوشبختی )

زیباروی و لطیف و خرم .

بخشنده، امیدوار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید