جنات

بهشت‌ها

جنسیت اسم جنات

دختر

جنات به انگلیسی

jannat

تعداد جنات ها در ایران

585

تلفظ جنات به فارسی

جَنات

ریشه اسم جنات

عربی

تلفظ جنات به انگلیسی

/jannāt/

رنگ اسم جنات

طلایی

ابجد اسم جنات

454

ابجد وسیط اسم جنات

10

ابجد صغیر اسم جنات

13

درباره نام جنات

جنات یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم جنات دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم جنات که در انگلیسی به صورت jannat نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 585 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم جنات

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم جنات و معنی اسم جنات

ریشه اسم جنات

همانطور که گفتیم ریشه اسم جنات عربی می باشد و تلفظ جنات در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جَنات " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /jannāt/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جنات بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جنات در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جنات در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم جنات در فرهنگ فارسی:
جمع جانی، جنت، بهشت، بهشت های بالا بهشت برین

معنی اسم جنات در فرهنگ معین:
۱. بهشت ها ۲. بوستان ها

معنی اسم جنات در فرهنگ فارسی عمید:
جنت، جانی

معنی اسم جنات در ثبت احوال

بهشت‌ها.

حروف ابجد و طالع بینی نام جنات

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جنات عدد " 454 " و ابجد وسیط " 10 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جنات گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم جنات چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جنات

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جنات

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سجده کننده بر خانه خدا

گنجشک ماده، صیپورا

دارای اندیشه ی خجسته، مبارک و با شکوه

پری رخسار، پریرو، خوبرو، زهره جبین

ترکیب دو اسم محمد و تیام (ستوده و عزیز)

از جنس زر، به رنگ زر، طلایی، زیبا و آراسته

پرن، پارچه ابریشمی بدون نقش ونگار، حریر ساده

نام مادر امام محمد تقی (ع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید