جانبخش

زنده كننده

جنسیت اسم جانبخش

پسر

جانبخش به انگلیسی

jan bakhsh

تعداد جانبخش ها در ایران

366

تلفظ جانبخش به فارسی

جانبخش

ریشه اسم جانبخش

فارسی

تلفظ جانبخش به انگلیسی

/jān bakhš/

رنگ اسم جانبخش

بنفش

ابجد اسم جانبخش

956

ابجد وسیط اسم جانبخش

8

ابجد صغیر اسم جانبخش

20

درباره نام جانبخش

جانبخش یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم جانبخش را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم جانبخش، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 366 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم جانبخش

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم جانبخش و معنی اسم جانبخش

ریشه اسم جانبخش

همانطور که گفتیم ریشه اسم جانبخش فارسی می باشد و تلفظ جانبخش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جانبخش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /jān bakhš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جانبخش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جانبخش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جانبخش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ویژگی آن‌که موجب شادی، آرامش و تازگی روح می‌شود و لذت بخش و خوشایند است، زنده کننده

معنی اسم جانبخش در ثبت احوال

1- ويژگي آن‌كه موجب شادي، آرامش و تازگي روح مي‌شود و لذت بخش و خوشايند است؛ 2- زنده كننده.

حروف ابجد و طالع بینی نام جانبخش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جانبخش عدد " 956 " و ابجد وسیط " 8 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جانبخش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم جانبخش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جانبخش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جانبخش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آریایی نیک پندار، آریایی نیک خو، هميشه بهار كوهی

آبگينه، شيشه، (به مجاز) زيبا

دارای درخشیدن و تلألؤ، روشن و تابان

تندرستی، صحت

منسوب به رام، مأنوس، موافق

بهشت، نام چند جا و مکان

خوشبخت، سعادتمند، بهروز

ترکیب دو اسم امیر و سپهر (پادشاه و آسمان)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید