به آفرین

به وجود اورنده بهترینا

جنسیت اسم به آفرین

دختر

به آفرین به انگلیسی

beh afarin

تعداد به آفرین ها در ایران

444

تلفظ به آفرین به فارسی

بِه‌آفرين

ریشه اسم به آفرین

فارسی

تلفظ به آفرین به انگلیسی

/beh āfarin/

رنگ اسم به آفرین

نیلی

ابجد اسم به آفرین

348

ابجد وسیط اسم به آفرین

36

ابجد صغیر اسم به آفرین

24

درباره نام به آفرین

به آفرین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم به آفرین دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم به آفرین که در انگلیسی به صورت beh afarin نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 444 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم به آفرین

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم به آفرین و معنی اسم به آفرین

ریشه اسم به آفرین

همانطور که گفتیم ریشه اسم به آفرین فارسی می باشد و تلفظ به آفرین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بِه‌آفرين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /beh āfarin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم به آفرین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم به آفرین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم به آفرین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

خوب آفریده، خوش سیما، خوش منظر، خواهر اسفندیار، که ارجاسپ تورانی او را زندانی کرده بود و اسفندیار آزادش کرد.

معنی اسم به آفرین در ثبت احوال

1- خوب آفريده؛ 2- خوش سيما، خوش منظر؛ 3- (اَعلام) (در شاهنامه) خواهر اسفندیار، که ارجاسپ تورانی او را زندانی کرده بود و اسفندیار آزادش کرد.

حروف ابجد و طالع بینی نام به آفرین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم به آفرین عدد " 348 " و ابجد وسیط " 36 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم به آفرین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم به آفرین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم به آفرین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم به آفرین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ماه من، زیبارو

ترکیب دو اسم مهر و آرا (مهربانی و زیور)

خسرو، عنوان هر يك از پادشاهان ساسانی

ترکیب دو اسم محمد و فرید ( ستوده و بی مانند )

جای بالا در مجلس، حاکم، فرمانروا

ترکیب دو اسم امیر و همایون (فرمانروا و خجسته)

ترکیب دو اسم محمد و بهنام (ستوده و خوش نام)

نور خدا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید