بهتا

(به مجاز) کسی که بهتر، خوب‌تر و زیباتر است

جنسیت اسم بهتا

دختر

بهتا به انگلیسی

behta

تعداد بهتا ها در ایران

576

تلفظ بهتا به فارسی

بِهتا

ریشه اسم بهتا

فارسی

تلفظ بهتا به انگلیسی

/behtā/

رنگ اسم بهتا

سبز

ابجد اسم بهتا

408

ابجد وسیط اسم بهتا

12

ابجد صغیر اسم بهتا

12

درباره نام بهتا

بهتا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم بهتا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم بهتا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 576 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم بهتا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم بهتا و معنی اسم بهتا

ریشه اسم بهتا

همانطور که گفتیم ریشه اسم بهتا فارسی می باشد و تلفظ بهتا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بِهتا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /behtā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بهتا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بهتا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بهتا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نظیر و مانند خوبترها و زیباترها، (به مجاز) ویژگی کسی که بهتر و خوبتر و زیباتر است.

معنی اسم بهتا در ثبت احوال

[به(صفت)= خوب، بهتر، خوبتر، زیباتر + تا = نظیر، مانند، لنگه] 1- نظیر و مانند خوبترها و زیباترها؛ 2- (به مجاز) ویژگی کسی که بهتر و خوبتر و زیباتر است.

حروف ابجد و طالع بینی نام بهتا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بهتا عدد " 408 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بهتا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم بهتا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بهتا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بهتا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آتش، از شخصیت‌های شاهنامه

ترکیب دو اسم محمد و بهنام (ستوده و خوش نام)

چادر و جامه درشت بافت، نوعی گوزن

زیبا و سرخ روی

اعمال نیک و خیرات،برتری

بهشت، باغ، بستان

آشکار، نمایان، از نام های پروردگار

آرام ،یواش، به آهستگی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید