بهارا

منسوب به بهار

جنسیت اسم بهارا

دختر

بهارا به انگلیسی

bahara

تعداد بهارا ها در ایران

390

تلفظ بهارا به فارسی

بهارا

ریشه اسم بهارا

فارسی

تلفظ بهارا به انگلیسی

/bahārā/

رنگ اسم بهارا

زرد

ابجد اسم بهارا

209

ابجد وسیط اسم بهارا

17

ابجد صغیر اسم بهارا

11

درباره نام بهارا

بهارا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم بهارا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم بهارا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 390 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم بهارا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم بهارا و معنی اسم بهارا

ریشه اسم بهارا

همانطور که گفتیم ریشه اسم بهارا فارسی می باشد و تلفظ بهارا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بهارا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /bahārā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بهارا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بهارا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بهارا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به بهار
بهار: فصل اول سال خورشیدی، گل و شکوفه درختان، (به مجاز) دوره‌ شادابی هر چیز

معنی اسم بهارا در ثبت احوال

(بهار + ا (پسوند نسبت)) منسوب به بهار، بهار.

حروف ابجد و طالع بینی نام بهارا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بهارا عدد " 209 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بهارا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بهارا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بهارا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بهارا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بنده محمد

دارای ویژگی مطلوب، مناسب، سزاوار و در خور، لایق

ترکیب دو اسم محمد و رشاد (ستوده و رستگاری)

نام چهارمین سوره‌ی قرآن کریم، زنان

شاهین شکاری، شاهین سفید، باز شکاری

ترکیب دو اسم فرید و رضا (یگانه و خشنود)

نام پهلوان ایرانی، از شخصیت‌های شاهنامه

نور خدا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید