بهاران

هنگام بهار، فصل بهار

جنسیت اسم بهاران

دختر

بهاران به انگلیسی

baharan

تعداد بهاران ها در ایران

1,251

تلفظ بهاران به فارسی

بهاران

ریشه اسم بهاران

فارسی

تلفظ بهاران به انگلیسی

/bahārān/

رنگ اسم بهاران

صورتی

ابجد اسم بهاران

259

ابجد وسیط اسم بهاران

19

ابجد صغیر اسم بهاران

16

درباره نام بهاران

بهاران یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم بهاران دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم بهاران که در انگلیسی به صورت baharan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,251 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم بهاران

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم بهاران و معنی اسم بهاران

ریشه اسم بهاران

همانطور که گفتیم ریشه اسم بهاران فارسی می باشد و تلفظ بهاران در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بهاران " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /bahārān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بهاران بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بهاران در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بهاران در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم بهاران در لغت نامه دهخدا:
هنگام بهار، فصل بهار، گل نارنج، گل و شکوفه

معنی اسم بهاران در فرهنگ فارسی:
هنگام بهار، فصل بهار

معنی اسم بهاران در فرهنگ فارسی عمید:
بهار، هنگام بهار، در وقت بهار

معنی اسم بهاران در ثبت احوال

۱- هنگام بهار، موسم بهار؛ ۲- (به مجاز) زیبا و با طراوت.

حروف ابجد و طالع بینی نام بهاران

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بهاران عدد " 259 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بهاران گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بهاران چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بهاران

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بهاران

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نیرومند، پرزور، از نامهای خداوند

شبیه به نی، زیبا، دلپذیر و دلنشین

زیرک، هوشیار

آتش، نام نهمین ماه از سال شمسی، نام فرشته نگهبان آتش نزد ايرانيان باستان، نام روز نهم از هر ماه شمسی در ايران قديم

بافهم، باشعور، فهمیده

تابناک، روشنی بخش، صبح روشن

نام پیامبری از یهود و بنی اسرائیل، یکی از چهار نبی جاویدان

یگانه، یکتا، یکی از نام‌های خداوند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید