بارزان

نامِ قومی پیش از اسلام

جنسیت اسم بارزان

پسر

بارزان به انگلیسی

barezan

تعداد بارزان ها در ایران

2,538

تلفظ بارزان به فارسی

بارِزان

ریشه اسم بارزان

کردی

تلفظ بارزان به انگلیسی

/bārezān/

رنگ اسم بارزان

صورتی

ابجد اسم بارزان

261

ابجد وسیط اسم بارزان

21

ابجد صغیر اسم بارزان

18

درباره نام بارزان

بارزان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم بارزان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم بارزان که در انگلیسی به صورت barezan نوشته میشود و به دلیل ریشه کردی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,538 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم بارزان

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم بارزان و معنی اسم بارزان

ریشه اسم بارزان

همانطور که گفتیم ریشه اسم بارزان کردی می باشد و تلفظ بارزان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بارِزان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /bārezān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بارزان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بارزان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بارزان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ارزانی داشتن، ارزانی فرمودن، عطا کردن، بخشش کردن، انعام دادن، تقریب کردن، تقدیر کردن

معنی اسم بارزان در ثبت احوال

(= بارِز) نامِ قوم بارز یا بارزان یا بارجان، تاریخ این قوم به پیش از اسلام می‌رسد و نام آن از دوره‌ي ساسانیان در متون ضبط شده است، نخستین بار نام بارجان (بارزان) در کارنامه‌ي اردشیر بابکان آمده است.
این قوم در کوه‌هاي بارز [رشته کوهی در جنوب شرقی استان کرمان مابین شهرهای بم و جیرفت] با سایر اقوام دیگر زندگی می‌کرده‌اند.

حروف ابجد و طالع بینی نام بارزان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بارزان عدد " 261 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بارزان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بارزان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بارزان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بارزان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آتش بزرگ، بالاترین سوگند

داننده، آگاه، عالم، دانشمند، از نام‌های پروردگار

نام پيغمبری كه بشارت آمدن عيسی را داد

ترکیب دو اسم محمد و آیهان (ستوده و پادشاه ماه)

روزی دهنده، از نام‌های خداوند

ماه آرام، خوشبخت

ترکیب دو اسم مهر و آذر (محبت و آتش)

فرا رسیدن، نشیب، سرازیری، پایین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید