ایلقار

عهد و پیمان

جنسیت اسم ایلقار

پسر

ایلقار به انگلیسی

il ghar

تعداد ایلقار ها در ایران

1,746

تلفظ ایلقار به فارسی

ايلقار

ریشه اسم ایلقار

ترکی

تلفظ ایلقار به انگلیسی

/il qār/

رنگ اسم ایلقار

بنفش

ابجد اسم ایلقار

342

ابجد وسیط اسم ایلقار

30

ابجد صغیر اسم ایلقار

9

درباره نام ایلقار

ایلقار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ایلقار پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ایلقار که در انگلیسی به صورت il ghar نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,746 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ایلقار

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم ایلقار و معنی اسم ایلقار

ریشه اسم ایلقار

همانطور که گفتیم ریشه اسم ایلقار ترکی می باشد و تلفظ ایلقار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ايلقار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /il qār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ایلقار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ایلقار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ایلقار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ایلقار کلمه ای است ترکی به معنی قسم، عهد و پیمان، معادل دیگر ترکی آن کلمه « آند » است.


معنی اسم ایلقار در ثبت احوال

عهد و پيمان.

حروف ابجد و طالع بینی نام ایلقار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ایلقار عدد " 342 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ایلقار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ایلقار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ایلقار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ایلقار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آیین، روش، سنت، راه دین

روزها، روشنایی، زندگی

مؤنث ظریف، دارای اجزا یا ساختار نازک و باریک همراه با ظرافت و تناسب

بسیار دانا و فهمیده

زاده پری، زیبا، نام همسر داریوش دوم پادشاه هخامنشی

برتري در دانش، هنر و اخلاق، فضل

ترکیب دو اسم علی و مهدی (بلندمرتبه و هدایت شده)

ندا دهنده، صدا کننده، حادثه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران