اورمان

جنگل

جنسیت اسم اورمان

پسر

اورمان به انگلیسی

oraman

تعداد اورمان ها در ایران

387

تلفظ اورمان به فارسی

اورمان

ریشه اسم اورمان

فارسی

تلفظ اورمان به انگلیسی

/orāmān/

رنگ اسم اورمان

نیلی

ابجد اسم اورمان

298

ابجد وسیط اسم اورمان

22

ابجد صغیر اسم اورمان

19

درباره نام اورمان

اورمان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم اورمان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم اورمان که در انگلیسی به صورت oraman نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 387 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم اورمان

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم اورمان و معنی اسم اورمان

ریشه اسم اورمان

همانطور که گفتیم ریشه اسم اورمان فارسی می باشد و تلفظ اورمان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اورمان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /orāmān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اورمان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اورمان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اورمان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم اورمان در لغت نامه دهخدا:
اشکال و زحمت و رنج، جنگل


معنی اسم اورمان در فرهنگ فارسی:
بلوکی است از کردستان ایران واقع در جنوب غربی سنندج و متصل بکردستان عثمانی که بدو قسمت منقسم میشود اورمان تخت و اورمان کهون

معنی اسم اورمان در ثبت احوال

1- اشکال و زحمت و رنج؛ 2- جنگل؛ 3- (اَعلام) 1) نام منطقه ای از کردستان ايران [اورامان] که از طرف شرق متصل است به مريوان و از غرب به شمال به شهر زور و از جنوب به جوانرود؛ 2) نام رشته کوههايی که قسمتی از مرزهای ايران و عراق را تشکيل می دهد.

حروف ابجد و طالع بینی نام اورمان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اورمان عدد " 298 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اورمان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اورمان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اورمان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اورمان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ماهی که چون گل یاس است، یاسی که چون ماه است، (به مجاز) زیباروی و با طراوت

دوستی، دوستداری

دارنده تن نیرومند، لقب رستم پهلوان شاهنامه

مؤنث فرحان ،شاد، مسرور، خوشحال

تازه، جدید

ترکیب دو اسم احمد و طاها (پسندیده تر و نام پیامبر اسلام)

یار ماندگار

انجمن، مجمع، مرد مبارز

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید