اوختای

نظير تير، همتاي پيكان

جنسیت اسم اوختای

پسر

اوختای به انگلیسی

okhtay

تعداد اوختای ها در ایران

336

تلفظ اوختای به فارسی

اوختاي

ریشه اسم اوختای

ترکی , مغولی

تلفظ اوختای به انگلیسی

/okhtāy/

رنگ اسم اوختای

صورتی

ابجد اسم اوختای

1018

ابجد وسیط اسم اوختای

22

ابجد صغیر اسم اوختای

19

درباره نام اوختای

اوختای یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم اوختای را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم اوختای، به خاطر ریشه ترکی , مغولی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 336 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم اوختای

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم اوختای و معنی اسم اوختای

ریشه اسم اوختای

همانطور که گفتیم ریشه اسم اوختای ترکی , مغولی می باشد و تلفظ اوختای در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اوختاي " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /okhtāy/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اوختای بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اوختای در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اوختای در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نظیر تیر، همتای پیکان، لنگه و تای ناوک و تیر، تیروش.

معنی اسم اوختای در ثبت احوال

نظير تير، همتاي پيكان، لنگه و تاي ناوك و تير، تيروش.

حروف ابجد و طالع بینی نام اوختای

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اوختای عدد " 1018 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اوختای گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اوختای چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اوختای

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اوختای

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام همسر فرعون که زني صالح بود و موسی را از نیل گرفت و از او مراقبت کرد، ستون، اندوهگین

مانند رخ، (به مجاز) زيبارو

آريايی نيكو رفتار، آريايی خوب و زيبا

ترکیب دو اسم محمد و شهریار (ستوده و پادشاه)

شبیه به مهر، مهربان و با محبت، زیبارو مانند خورشید

آسان، فراخی، به سهولت، گشایش، راحتی

ترکیب دو اسم محمد و سمیع (ستوده و شنوا)

جوجه عقاب و جوجه کرکس، باز شکاری

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید