انوشا

جاويدان، شادی، خوشحالی

جنسیت اسم انوشا

دختر

انوشا به انگلیسی

anusha

تعداد انوشا ها در ایران

864

تلفظ انوشا به فارسی

اَنوشا

ریشه اسم انوشا

فارسی

تلفظ انوشا به انگلیسی

/anušā/

رنگ اسم انوشا

زرد

ابجد اسم انوشا

358

ابجد وسیط اسم انوشا

10

ابجد صغیر اسم انوشا

16

درباره نام انوشا

انوشا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم انوشا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم انوشا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 864 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم انوشا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم انوشا و معنی اسم انوشا

ریشه اسم انوشا

همانطور که گفتیم ریشه اسم انوشا فارسی می باشد و تلفظ انوشا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَنوشا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /anušā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم انوشا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم انوشا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم انوشا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم انوشا در لغت نامه دهخدا:
کیش زردشتیان، شادی و خرمی، عدالت

معنی اسم انوشا در فرهنگ فارسی:
مذهب و کیش گبران، کیش زردشتیان

معنی اسم انوشا در ثبت احوال

بي‌مرگ و جاويدان.

حروف ابجد و طالع بینی نام انوشا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم انوشا عدد " 358 " و ابجد وسیط " 10 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم انوشا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم انوشا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم انوشا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم انوشا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

رهنده، رهاشونده

معرفت، شناختن خداوند از راه ریاضت و تهذیب نفس

دارای خوی و رفتار آریایی

ترکیب دو اسم فاطمه و سارا (رانده شده از آتش و خالص)

ترکیب دو اسم محمد و یزدان (ستوده و خداوند)

بنده پروردگار گشاینده دشواری ها

محل و زمان قرار ملاقات، وعده، قرار

آران، سرزمین آریایی‌ها

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید