امین الدین

امانت دار دین

جنسیت اسم امین الدین

پسر

امین الدین به انگلیسی

aminoddin

تعداد امین الدین ها در ایران

459

تلفظ امین الدین به فارسی

امين‌الدين

ریشه اسم امین الدین

عربی

تلفظ امین الدین به انگلیسی

/aminoddin/

رنگ اسم امین الدین

نارنجی

ابجد اسم امین الدین

196

ابجد وسیط اسم امین الدین

40

ابجد صغیر اسم امین الدین

25

درباره نام امین الدین

امین الدین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امین الدین پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امین الدین که در انگلیسی به صورت aminoddin نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 459 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امین الدین

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم امین الدین و معنی اسم امین الدین

ریشه اسم امین الدین

همانطور که گفتیم ریشه اسم امین الدین عربی می باشد و تلفظ امین الدین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " امين‌الدين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /aminoddin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امین الدین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امین الدین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امین الدین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم امین‌الدین درفرهنگ فارسی:
آنکه در دین امانت نگاه دارد کسی که دین خدا را چنانکه هست بمردم آموزد

معنی اسم امین الدین در ثبت احوال

1- آن که در دین امانت نگاه دارد؛ 2- هر کسی که دین خدا را چنان که هست به مردم بیاموزد؛ 3- (در تصوف) ولی کامل و مرشد راهدان.

حروف ابجد و طالع بینی نام امین الدین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امین الدین عدد " 196 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امین الدین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امین الدین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امین الدین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امین الدین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

میوه ای خوراکی با دانه های قرمز یا سفید فراوان و مزه ترش یا شیرین

ترکیب دو اسم محمد و مهبد (ستوده و نگهدارنده ماه)

فرخندگی، خجستگی، مبارکی

پرچم کاوه که به درفش کاویانی معروف است

زیبایی جاوید و همیشگی، همیشه زیبارو

بي‌مانند، بي‌همتا، یگانه

نام نوعی پرنده شکاری، منسوب به شاه

بنده پروردگار بی نیاز

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید