امیرکوروش

ترکیب دو اسم امیر و کوروش (فرمانروا و خورشید)

جنسیت اسم امیرکوروش

پسر

امیرکوروش به انگلیسی

amir-kurosh

تعداد امیرکوروش ها در ایران

426

تلفظ امیرکوروش به فارسی

امیرکوروش(امیرکورش)

ریشه اسم امیرکوروش

فارسی , عربی

تلفظ امیرکوروش به انگلیسی

/a.-kuroš/

رنگ اسم امیرکوروش

قرمز

ابجد اسم امیرکوروش

783

ابجد وسیط اسم امیرکوروش

51

ابجد صغیر اسم امیرکوروش

27

درباره نام امیرکوروش

امیرکوروش یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیرکوروش پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیرکوروش که در انگلیسی به صورت amir-kurosh نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 426 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیرکوروش

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم امیرکوروش و معنی اسم امیرکوروش

ریشه اسم امیرکوروش

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرکوروش فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیرکوروش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " امیرکوروش(امیرکورش) " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-kuroš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرکوروش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرکوروش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرکوروش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و کوروش:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
کوروش: نام بنیان گذار سلسلۀ هخامنشی، خورشید

معنی اسم امیرکوروش در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ، امير و کوروش.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرکوروش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرکوروش عدد " 783 " و ابجد وسیط " 51 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرکوروش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرکوروش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرکوروش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرکوروش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پناه دین

نام زیبارو‌ترین و خوش‌بیان‌ترین فرشته الهی، پاک، مسافر، نام همسر حضرت یعقوب و مادر حضرت یوسف (ع)

نیک بختی، خوشبختی

زربافت، نثار كننده زر و سكه‌ ی طلا

سعید، نیک بخت، خوش ترین، مبارک ترین

نام نوعی گل زیبا

بزرگوار

نام چندتن از صحابه حضرت رسول

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید