امیرهومن

ترکیب دو اسم امیر و هومن (فرمانروا و نیک‌اندیش)

جنسیت اسم امیرهومن

پسر

امیرهومن به انگلیسی

amir-homan

تعداد امیرهومن ها در ایران

453

تلفظ امیرهومن به فارسی

اميرهومن

ریشه اسم امیرهومن

فارسی , عربی

تلفظ امیرهومن به انگلیسی

/a.-homan/

رنگ اسم امیرهومن

نارنجی

ابجد اسم امیرهومن

352

ابجد وسیط اسم امیرهومن

40

ابجد صغیر اسم امیرهومن

28

درباره نام امیرهومن

امیرهومن یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرهومن را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرهومن، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 453 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرهومن

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم امیرهومن و معنی اسم امیرهومن

ریشه اسم امیرهومن

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرهومن فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیرهومن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرهومن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-homan/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرهومن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرهومن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرهومن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و هومن:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
هومن: دارنده ی روح خوب و نیک اندیش

معنی اسم امیرهومن در ثبت احوال

امير نيك انديش، حاكم و فرمانروايي كه داراي فكر و انديشه‌ي خوب است.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرهومن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرهومن عدد " 352 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرهومن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرهومن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرهومن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرهومن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارای ناز شاهانه

دارای جد و نیای باشکوه، اصیل

کمک کردن، یاری يافتن، نصرت يافتن، پيروزی يافتن

پادشاه محبوب و سرور گرامی

آیدین، روشن، مانند ماه درخشان

تکه یا قطعه‌ای از بلور، نام همسر داریوش پادشاه هخامنشی

نيك چون خوبان و نيكان، دختر زیبا رو

مؤنث عظیم، بزرگ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید