امیرمهیار

ترکیب دو اسم امیر و مهیار (فرمانروا و ماهیار)

جنسیت اسم امیرمهیار

پسر

امیرمهیار به انگلیسی

amir-mahyar

تعداد امیرمهیار ها در ایران

753

تلفظ امیرمهیار به فارسی

اميرمَهيار

ریشه اسم امیرمهیار

فارسی , عربی

تلفظ امیرمهیار به انگلیسی

/a.-mahyār/

رنگ اسم امیرمهیار

نیلی

ابجد اسم امیرمهیار

507

ابجد وسیط اسم امیرمهیار

51

ابجد صغیر اسم امیرمهیار

21

درباره نام امیرمهیار

امیرمهیار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیرمهیار پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیرمهیار که در انگلیسی به صورت amir-mahyar نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 753 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیرمهیار

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم امیرمهیار و معنی اسم امیرمهیار

ریشه اسم امیرمهیار

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرمهیار فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیرمهیار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرمَهيار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-mahyār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرمهیار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرمهیار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرمهیار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و مهیار:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
مهیار: ماهیار، نام پهلوان ایرانی

معنی اسم امیرمهیار در ثبت احوال

از اسامي مركب، امير و مهيار.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرمهیار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرمهیار عدد " 507 " و ابجد وسیط " 51 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرمهیار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرمهیار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرمهیار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرمهیار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نغمه، آواز، ترانه

ترکیب دو اسم امیر و مهراد (فرمانروا و جوانمرد بزرگ)

منسوب به عطر، معطر، خوشبو

نیایش، ستودن، پرستیدن، خدمت، عبادت

نرم خویی، مهربانی

(به مجاز) عروس زیبا، دختری كه عروس شده

تک، تنها و یگانه، یکتا، بی‌نظیر

اهل طریقت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید