امیرمصطفی

ترکیب دو اسم امیر و مصطفی (پادشاه و برگزیده)

جنسیت اسم امیرمصطفی

پسر

امیرمصطفی به انگلیسی

amir-mostafa

تعداد امیرمصطفی ها در ایران

1,545

تلفظ امیرمصطفی به فارسی

اميرمصطفی

ریشه اسم امیرمصطفی

عربی

تلفظ امیرمصطفی به انگلیسی

/a.-mostafā/

رنگ اسم امیرمصطفی

نارنجی

ابجد اسم امیرمصطفی

480

ابجد وسیط اسم امیرمصطفی

60

ابجد صغیر اسم امیرمصطفی

21

درباره نام امیرمصطفی

امیرمصطفی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیرمصطفی پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیرمصطفی که در انگلیسی به صورت amir-mostafa نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,545 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیرمصطفی

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم امیرمصطفی و معنی اسم امیرمصطفی

ریشه اسم امیرمصطفی

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرمصطفی عربی می باشد و تلفظ امیرمصطفی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرمصطفی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-mostafā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرمصطفی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرمصطفی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرمصطفی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و مصطفی:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
مصطفی: برگزیده، صاف و زلال شده، از القاب حضرت رسول اکرم (ص)

معنی اسم امیرمصطفی در ثبت احوال

امير و پادشاه برگزيده شده، حاكم انتخاب شده.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرمصطفی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرمصطفی عدد " 480 " و ابجد وسیط " 60 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرمصطفی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرمصطفی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرمصطفی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرمصطفی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و مهبد (ستوده و نگهدارنده ماه)

آن که شراب در پیاله می ریزد و به دیگری می دهد

نام نوعی گل زیبا

دختر آذر، دختر آتشین، (به‌مجاز) دختر سرخ‌گون و زیبارو

ترکیب دو اسم فاطمه و معصومه (رانده شده از آتش و بی‌گناه)

پادشاه، حاکم، فرمانروا، (به مجاز) سرور و بزرگ، عزت

مانند آريايی

تصویرگر، صورتگر، نقاش، طراح، نگارگر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید