امیرفربد

ترکیب دو اسم امیر و فربد (فرمانروا و شکوهمند)

جنسیت اسم امیرفربد

پسر

امیرفربد به انگلیسی

amir-farbod

تعداد امیرفربد ها در ایران

363

تلفظ امیرفربد به فارسی

اميرفَربُد

ریشه اسم امیرفربد

فارسی , عربی

تلفظ امیرفربد به انگلیسی

/a.-farba(o)d/

رنگ اسم امیرفربد

نارنجی

ابجد اسم امیرفربد

537

ابجد وسیط اسم امیرفربد

45

ابجد صغیر اسم امیرفربد

24

درباره نام امیرفربد

امیرفربد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرفربد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرفربد، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 363 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرفربد

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم امیرفربد و معنی اسم امیرفربد

ریشه اسم امیرفربد

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرفربد فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیرفربد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرفَربُد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-farba(o)d/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرفربد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرفربد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرفربد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و فربد:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
فربد: شکوهمند، دارای جلال

معنی اسم امیرفربد در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ) امير و فَربد.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرفربد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرفربد عدد " 537 " و ابجد وسیط " 45 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرفربد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرفربد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرفربد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرفربد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جان و روح، دم و لحظه

آب و ماه، (به مجاز) زيبارو، با طراوت و درخشنده

شیر، دلاور، لقب حضرت علي (ع)

زیبا و با طراوت مثل دریا

منسوب به زاهر، درخشان، روشن، تابان

سوار دلاور، چالاک و ماهر در اسب سواری

ایلیا

جای بالا در مجلس، حاکم، فرمانروا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید