امیرطاهر

ترکیب دو اسم امیر و طاهر (فرمانروا و پاک)

جنسیت اسم امیرطاهر

پسر

امیرطاهر به انگلیسی

amir-taher

تعداد امیرطاهر ها در ایران

660

تلفظ امیرطاهر به فارسی

اميرطاهر

ریشه اسم امیرطاهر

عربی

تلفظ امیرطاهر به انگلیسی

/a.-tāher/

رنگ اسم امیرطاهر

سبز

ابجد اسم امیرطاهر

466

ابجد وسیط اسم امیرطاهر

46

ابجد صغیر اسم امیرطاهر

16

درباره نام امیرطاهر

امیرطاهر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیرطاهر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیرطاهر که در انگلیسی به صورت amir-taher نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 660 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیرطاهر

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم امیرطاهر و معنی اسم امیرطاهر

ریشه اسم امیرطاهر

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرطاهر عربی می باشد و تلفظ امیرطاهر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرطاهر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-tāher/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرطاهر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرطاهر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرطاهر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و طاهر:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
طاهر: پاک، بی‌گناه، از نام های پر وردگار

معنی اسم امیرطاهر در ثبت احوال

امير و پادشاه پاك و پاكيزه، امير و پادشاه بي‌گناه و معصوم.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرطاهر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرطاهر عدد " 466 " و ابجد وسیط " 46 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرطاهر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرطاهر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرطاهر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرطاهر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ماه جاويدان و هميشگی، (به مجاز) زيباروی، هميشه زيبا

نام یکی از پیامبران الهی، پسر حضرت اسحاق و پدر حضرت یوسف (ع)

دوست و یاور ماه، از شخصیت‌های شاهنامه

روشن و درخشان، (به مجاز) زيبارو

ترکیب دو اسم محمد و رامتین (ستوده و نوازنده)

نيك اندام، (به مجاز) تندرست و خوش قد و بالا

چیزی لغزان و تابان

بخشاینده و آمرزنده گناهان، از نامهای خداوند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید