امیرساسان

ترکیب دو اسم امیر و ساسان (فرمانروا و خلوت نشین)

جنسیت اسم امیرساسان

پسر

امیرساسان به انگلیسی

amir-sasan

تعداد امیرساسان ها در ایران

390

تلفظ امیرساسان به فارسی

اميرساسان

ریشه اسم امیرساسان

فارسی , عربی

تلفظ امیرساسان به انگلیسی

/a.-sāsān/

رنگ اسم امیرساسان

صورتی

ابجد اسم امیرساسان

423

ابجد وسیط اسم امیرساسان

27

ابجد صغیر اسم امیرساسان

27

درباره نام امیرساسان

امیرساسان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیرساسان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیرساسان که در انگلیسی به صورت amir-sasan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 390 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیرساسان

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم امیرساسان و معنی اسم امیرساسان

ریشه اسم امیرساسان

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرساسان فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیرساسان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرساسان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-sāsān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرساسان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرساسان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرساسان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و ساسان:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
ساسان: فقیر، درویش، کسی که از مال و منال دنیا میگذرد، زاهد، خلوت نشین

معنی اسم امیرساسان در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ي امير و ساسان.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرساسان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرساسان عدد " 423 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرساسان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرساسان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرساسان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرساسان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سخن و گفتار خداوند

از نام‌های زنان در شاهنامه، گل درخت انار

ترکیب دو اسم علی و سینا (بلندقدر و سوراخ کننده)

مهربانیها، مهربانی، مهر

پاک، پارسا، زکی

اراده شده، خواسته، آرزو

نام شخصیتی عالم و پارسایی باتقوا

ترکیب دو اسم محمد و ایمان (ستوده و اعتقاد)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید