امیرخسرو

ترکیب دو اسم امیر و خسرو (فرمانروا و پادشاه)

جنسیت اسم امیرخسرو

پسر

امیرخسرو به انگلیسی

amir-khosrow

تعداد امیرخسرو ها در ایران

1,767

تلفظ امیرخسرو به فارسی

اميرخسرو

ریشه اسم امیرخسرو

عربی , پهلوی

تلفظ امیرخسرو به انگلیسی

/a.-khosro(w)/

رنگ اسم امیرخسرو

قرمز

ابجد اسم امیرخسرو

1117

ابجد وسیط اسم امیرخسرو

37

ابجد صغیر اسم امیرخسرو

28

درباره نام امیرخسرو

امیرخسرو یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیرخسرو پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیرخسرو که در انگلیسی به صورت amir-khosrow نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی , پهلوی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,767 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیرخسرو

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم امیرخسرو و معنی اسم امیرخسرو

ریشه اسم امیرخسرو

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرخسرو عربی , پهلوی می باشد و تلفظ امیرخسرو در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرخسرو " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-khosro(w)/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرخسرو بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرخسرو در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرخسرو در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و خسرو:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
خسرو: پادشاه، نیکنام، نام چند تن از پادشاهان ایران

معنی اسم امیرخسرو در ثبت احوال

1- امير و پادشاه عظيم الشأن؛ 2- (اَعلام) امير خسرو دهلوی شاعر بزرگ فارسی‌گوی هند دارای تبار ترک [قرن 7 و 8 هجری].

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرخسرو

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرخسرو عدد " 1117 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرخسرو گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرخسرو چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرخسرو

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرخسرو

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به سال، سالانه

آسمان

از شخصیتهای شاهنامه، بزرگ جاودان

والا، بلندمرتبه

تخت و اورنگ پادشاهان

مؤنث ماجد، دارای مجد و بزرگی، بزرگوار

ترکیب دو اسم نازنین و زهرا (درخشنده روی و دوست داشتنی)

ماندنی، جاوید، پایدار، همانند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران