امیرحجت

ترکیب دو اسم امیر و حجت (فرمانروا و پیشوا)

جنسیت اسم امیرحجت

پسر

امیرحجت به انگلیسی

amir-hojjat

تعداد امیرحجت ها در ایران

525

تلفظ امیرحجت به فارسی

اميرحجت

ریشه اسم امیرحجت

عربی

تلفظ امیرحجت به انگلیسی

/a.-hojjat/

رنگ اسم امیرحجت

صورتی

ابجد اسم امیرحجت

662

ابجد وسیط اسم امیرحجت

38

ابجد صغیر اسم امیرحجت

23

درباره نام امیرحجت

امیرحجت یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرحجت را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرحجت، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 525 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرحجت

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم امیرحجت و معنی اسم امیرحجت

ریشه اسم امیرحجت

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرحجت عربی می باشد و تلفظ امیرحجت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرحجت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-hojjat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرحجت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرحجت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرحجت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و حجت:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
حجت: رهبر، پیشوا، سبب، موجب، انسان کامل تر از امام و بالاتر

معنی اسم امیرحجت در ثبت احوال

از نام هاي مركب، ه امير و حجت.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرحجت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرحجت عدد " 662 " و ابجد وسیط " 38 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرحجت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرحجت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرحجت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرحجت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

افروختن، افروزنده، روشن کننده، تابنده، سوزاننده

نام گلی خوشبو، زن پارسا، نام مادر حضرت عیسی (ع)

هشتم، هشتمين، ثامن‌الائمه امام رضا(ع)

زینت دهنده گل، از شخصیتهای شاهنامه

ستایش، پرستش، نماز، جشن، نام مهم‌ترین بخش از پنچ بخش اوستا

جمع آيه، نشانه‌ها، علامت‌ها

نام سردار دلیر ایرانی

یگانه، بی‌نظیر، بی‌همتا، تنها، صميمي، يك رنگ، بي‌ريا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید