امیرجعفر

ترکیب دو اسم امیر و جعفر (فرمانروا و رود)

جنسیت اسم امیرجعفر

پسر

امیرجعفر به انگلیسی

amir-jaefar

تعداد امیرجعفر ها در ایران

516

تلفظ امیرجعفر به فارسی

اميرجعفر

ریشه اسم امیرجعفر

عربی

تلفظ امیرجعفر به انگلیسی

/a.-jaefar/

رنگ اسم امیرجعفر

سبز

ابجد اسم امیرجعفر

604

ابجد وسیط اسم امیرجعفر

52

ابجد صغیر اسم امیرجعفر

28

درباره نام امیرجعفر

امیرجعفر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرجعفر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرجعفر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 516 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرجعفر

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم امیرجعفر و معنی اسم امیرجعفر

ریشه اسم امیرجعفر

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرجعفر عربی می باشد و تلفظ امیرجعفر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرجعفر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-jaefar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرجعفر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرجعفر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرجعفر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و جعفر:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
جعفر: جوی، رود، نام ششمین امام شیعیان

معنی اسم امیرجعفر در ثبت احوال

از نام هاي مركب، ه امير و جعفر.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرجعفر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرجعفر عدد " 604 " و ابجد وسیط " 52 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرجعفر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرجعفر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرجعفر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرجعفر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و فرهاد (ستوده و یاری)

زینت بخش عبادت کنندگان، لقب امام چهارم شیعیان

مؤنث محسن، آراسته و زيبا، بانوی نيكوكار

آزاد، اصیل، نجیب، فروتن، وارسته

ترکیب دو اسم فاطمه و درسا (رانده شده از آتش و ارزشمند)

توانایی، توان، سلطه و نفوذ

شیر درنده، برج پنجم از برج های فلکی، ماه مرداد

مشهور به مهربانی و دارندگی محبت، (به مجاز) مهربان و با محبت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید