امیربهزاد

ترکیب دو اسم امیر و بهزاد (پادشاه و نيك نژاد)

جنسیت اسم امیربهزاد

پسر

امیربهزاد به انگلیسی

amir-behzad

تعداد امیربهزاد ها در ایران

438

تلفظ امیربهزاد به فارسی

اميربهزاد

ریشه اسم امیربهزاد

فارسی , عربی

تلفظ امیربهزاد به انگلیسی

/a.-behzād/

رنگ اسم امیربهزاد

سبز

ابجد اسم امیربهزاد

270

ابجد وسیط اسم امیربهزاد

42

ابجد صغیر اسم امیربهزاد

27

درباره نام امیربهزاد

امیربهزاد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیربهزاد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیربهزاد که در انگلیسی به صورت amir-behzad نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 438 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیربهزاد

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم امیربهزاد و معنی اسم امیربهزاد

ریشه اسم امیربهزاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیربهزاد فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیربهزاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميربهزاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-behzād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیربهزاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیربهزاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیربهزاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و بهزاد:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
بهزاد: نیک نژاد، نیکو تبار، نقاش و مینیاتور ساز مشهور ملقب به کمال الدین

معنی اسم امیربهزاد در ثبت احوال

امير نيكوتبار، پادشاه نيك نژاد، حاكم و سردار نيكوزاده.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیربهزاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیربهزاد عدد " 270 " و ابجد وسیط " 42 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیربهزاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیربهزاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیربهزاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیربهزاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پهلوان زمین

سهم ها، بهره ها، تیرهای کمان

بخشنده، دارای همت والا

ترکیبی از دو اسم محمد و متین (ستوده و باوقار)

ترکیب دو اسم محمد و اسماعیل (ستوده و شنونده امر خدا)

مانند پهلوان

هدایت یافتن، رستگاری

نیوشا، شنوا، شنونده، شيرين، زندگی، (به مجاز) یادگیرنده و آموزنده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید