امیربهرام

ترکیب دو اسم امیر و بهرام (فرمانروا و پیروزمند)

جنسیت اسم امیربهرام

پسر

امیربهرام به انگلیسی

amir-bahram

تعداد امیربهرام ها در ایران

483

تلفظ امیربهرام به فارسی

اميربهرام

ریشه اسم امیربهرام

فارسی , عربی

تلفظ امیربهرام به انگلیسی

/a.-bahrām/

رنگ اسم امیربهرام

آبی

ابجد اسم امیربهرام

499

ابجد وسیط اسم امیربهرام

43

ابجد صغیر اسم امیربهرام

22

درباره نام امیربهرام

امیربهرام یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیربهرام پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیربهرام که در انگلیسی به صورت amir-bahram نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 483 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیربهرام

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم امیربهرام و معنی اسم امیربهرام

ریشه اسم امیربهرام

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیربهرام فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیربهرام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميربهرام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-bahrām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیربهرام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیربهرام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیربهرام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و بهرام:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
بهرام: پیروزمند، روز بیستم از هر ماه شمسی، نام دیگر سیاره مریخ، نام چند تن از پادشاهان ساسانی، در شاهنامه از پهلوانان ایرانی در زمان کیخسرو

معنی اسم امیربهرام در ثبت احوال

از نام هاي مركب، ه امير و بهرام.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیربهرام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیربهرام عدد " 499 " و ابجد وسیط " 43 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیربهرام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیربهرام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیربهرام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیربهرام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

برگزیده، پسندیده، لقب امام دوم شيعيان

مانند ماه، (به مجاز) زيبارو

بنده خدای گسترش دهنده، بنده گستراننده

افراشته، مرتفع، بلند، (به مجاز) با اهمیت، ارزشمند، عالی

ناله، نغمه، وسایل زندگی، روزی، یکی از مقام های اصل موسیقی

صبور و شکیبا

ترکیب دو اسم محمد و صلاح (ستوده و نیکی)

ترکیب دو اسم محمد و منان (ستوده و بخشنده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید