امیربردیا

ترکیب دو اسم امیر و بردیا (پادشاه و برازنده)

جنسیت اسم امیربردیا

پسر

امیربردیا به انگلیسی

amir-bardiya

تعداد امیربردیا ها در ایران

477

تلفظ امیربردیا به فارسی

امیربَردیا

ریشه اسم امیربردیا

فارسی , عربی

تلفظ امیربردیا به انگلیسی

/a.-bardiyā/

رنگ اسم امیربردیا

طلایی

ابجد اسم امیربردیا

468

ابجد وسیط اسم امیربردیا

48

ابجد صغیر اسم امیربردیا

18

درباره نام امیربردیا

امیربردیا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیربردیا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیربردیا، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 477 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیربردیا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم امیربردیا و معنی اسم امیربردیا

ریشه اسم امیربردیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیربردیا فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیربردیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " امیربَردیا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-bardiyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیربردیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیربردیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیربردیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و بردیا:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
بردیا: بلند پایه، والا و متعالی، برازنده. نام دومین پسر کوروش

معنی اسم امیربردیا در ثبت احوال

از نام های مرکب، امیر و بردیا.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیربردیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیربردیا عدد " 468 " و ابجد وسیط " 48 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیربردیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیربردیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیربردیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیربردیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

حامی، یاور

نام چندتن از صحابه حضرت رسول

ترکیب دو اسم امیر و رهام (فرمانروا و پرنده شکست ناپذیر)

شعله خداوند، نام مردی یهودی در زمان داوود (ع) که از فرماندهان سپاه بود

همتا، همانند

ترکیب دو اسم علی و اکبر (بلندقدر و بزرگتر)

آنچه بر آن نظر بیفتد و به چشم دیده شود، چهره، صورت

گلی است سفید و بغایت خوشبو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید