امیراعلا

ترکیب دو اسم امیر و اعلا (فرمانروا و برتر)

جنسیت اسم امیراعلا

پسر

امیراعلا به انگلیسی

amir-aela

تعداد امیراعلا ها در ایران

453

تلفظ امیراعلا به فارسی

اميراعلا

ریشه اسم امیراعلا

عربی

تلفظ امیراعلا به انگلیسی

/a.-aelā/

رنگ اسم امیراعلا

نارنجی

ابجد اسم امیراعلا

353

ابجد وسیط اسم امیراعلا

41

ابجد صغیر اسم امیراعلا

20

درباره نام امیراعلا

امیراعلا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیراعلا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیراعلا که در انگلیسی به صورت amir-aela نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 453 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیراعلا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم امیراعلا و معنی اسم امیراعلا

ریشه اسم امیراعلا

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیراعلا عربی می باشد و تلفظ امیراعلا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميراعلا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-aelā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیراعلا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیراعلا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیراعلا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و اعلا:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
اعلا: برتر، بالاتر، بلندتر، برگزیده از هر چیز، نامی از نام‌های خدای تعالی، سوره‌ی هشتاد و هفتم از قرآن کریم

معنی اسم امیراعلا در ثبت احوال

، از نام هاي مركب، ه امير و اَعلا.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیراعلا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیراعلا عدد " 353 " و ابجد وسیط " 41 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیراعلا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیراعلا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیراعلا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیراعلا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آن كه چون چشم عزيز است، نام يكی از صورت‌های فلكی

بسیار مهربان، بسیار دوستدار، از نام های پروردگار

زن زیبا، نیکو، نیکو سیرت، پسندیده

ترکیب دو اسم محمد و فهیم (ستوده و دانا)

نام سوره‌ی بیستم قرآن کریم، نام پیامبر اسلام (ص)

دوستی و پیوند دوباره بعد از رنجش و آزردگی، سازش و صلح، آرامش

ترکیب دو اسم محمد و یاسان (ستوده و نام یکی از پیغمبران باستانی ایران)

فاضل، دانشمند، حکیم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید