امیراسماعیل

ترکیب دو اسم امیر و اسماعیل (فرمانروا و شنونده امر خدا)

جنسیت اسم امیراسماعیل

پسر

امیراسماعیل به انگلیسی

amir-esmaeil

تعداد امیراسماعیل ها در ایران

1,246

تلفظ امیراسماعیل به فارسی

اميراسماعیل

ریشه اسم امیراسماعیل

عبری

تلفظ امیراسماعیل به انگلیسی

/a.-esmāeil/

رنگ اسم امیراسماعیل

قرمز

ابجد اسم امیراسماعیل

463

ابجد وسیط اسم امیراسماعیل

55

ابجد صغیر اسم امیراسماعیل

31

درباره نام امیراسماعیل

امیراسماعیل یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیراسماعیل پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیراسماعیل که در انگلیسی به صورت amir-esmaeil نوشته میشود و به دلیل ریشه عبری که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,246 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیراسماعیل

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم امیراسماعیل و معنی اسم امیراسماعیل

ریشه اسم امیراسماعیل

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیراسماعیل عبری می باشد و تلفظ امیراسماعیل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميراسماعیل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-esmāeil/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیراسماعیل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیراسماعیل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیراسماعیل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و اسماعیل :
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
اسماعیل: شنونده و اطاعت کننده امر خدا، پیامبر بنی اسرائیل، پسر ابراهیم نبی(ع) و هاجر

معنی اسم امیراسماعیل در ثبت احوال

از نام هاي مركب، ه امير و اسماعیل.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیراسماعیل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیراسماعیل عدد " 463 " و ابجد وسیط " 55 " ، ابجد صغیر " 31 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیراسماعیل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیراسماعیل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیراسماعیل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیراسماعیل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام دومین ماه از سال خورشیدی، نام سومین روز از هر ماه شمسی در ایران قدیم، نام فرشته ای که نماینده پاکی و نگهبان آتش است

آریایی، منسوب به قوم آریایی

منسوب به شرمین، شرمین

كنايه از زيبارو

شکرگزاری کردن، ستایش کردن، (الحمد) نام اولین سوره‌ی قرآن مجید

کسی كه سجده می‌كند، سجده كننده

صخره

دوست و يار شاد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید