امیرآرش

ترکیب دو اسم امیر و آرش (فرمانروا و درخشنده)

جنسیت اسم امیرآرش

پسر

امیرآرش به انگلیسی

amir-arash

تعداد امیرآرش ها در ایران

375

تلفظ امیرآرش به فارسی

اميرآرش

ریشه اسم امیرآرش

فارسی , عربی

تلفظ امیرآرش به انگلیسی

/a.-āraš/

رنگ اسم امیرآرش

طلایی

ابجد اسم امیرآرش

752

ابجد وسیط اسم امیرآرش

32

ابجد صغیر اسم امیرآرش

14

درباره نام امیرآرش

امیرآرش یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرآرش را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرآرش، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 375 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرآرش

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم امیرآرش و معنی اسم امیرآرش

ریشه اسم امیرآرش

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرآرش فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیرآرش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرآرش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-āraš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرآرش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرآرش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرآرش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و آرش:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
آرش: درخشنده، از شخصیتهای شاهنامه، نام پهلوان نامدار ایرانی که در تیراندازی بسیار توانا بود (آرش کمانگیر)

معنی اسم امیرآرش در ثبت احوال

از نام هاي مركب، ه امير و آرش.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرآرش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرآرش عدد " 752 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرآرش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرآرش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرآرش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرآرش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیبا مانند پری

نجیب، اصیل

یادگیرنده، آموزنده، شنوا، شنونده

تر و تازگی

دوست، دوست يك دل، لقب حضرت ابراهيم(ع) در قرآن كريم

آن که مورد احترام است و نسبت به دیگران سمت بزرگی دارد

بزرگ ایل و قبیله، شاه بزرگ

نام گلی خوشبو، یاسمن

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید