امیرآرتا

ترکیب دو اسم امیر و آرتا (پادشاه و مقدس)

جنسیت اسم امیرآرتا

پسر

امیرآرتا به انگلیسی

amir-arta

تعداد امیرآرتا ها در ایران

438

تلفظ امیرآرتا به فارسی

اميرآرتا

ریشه اسم امیرآرتا

فارسی , عربی

تلفظ امیرآرتا به انگلیسی

/a.-ārtā/

رنگ اسم امیرآرتا

نارنجی

ابجد اسم امیرآرتا

853

ابجد وسیط اسم امیرآرتا

37

ابجد صغیر اسم امیرآرتا

16

درباره نام امیرآرتا

امیرآرتا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیرآرتا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیرآرتا که در انگلیسی به صورت amir-arta نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 438 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیرآرتا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم امیرآرتا و معنی اسم امیرآرتا

ریشه اسم امیرآرتا

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرآرتا فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیرآرتا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرآرتا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-ārtā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرآرتا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرآرتا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرآرتا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و آرتا:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
آرتا: مقدس، پاک، راست گفتار، درست کردار

معنی اسم امیرآرتا در ثبت احوال

امير درست كردار و راست گفتار، پادشاه و حاكمِ پاك و مقدس.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرآرتا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرآرتا عدد " 853 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرآرتا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرآرتا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرآرتا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرآرتا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارای ناز و کرشمه چون پری، نازدار

بنده خدای بزرگ

منسوب به پری، فرشتگان، (به مجاز) زیبا

خوشبو

دیدار، روی، طلوع، چهره

حلقه نورانی و رنگی اطراف ماه یا خورشید، خرمن ماه

داراي خوبي و نيكي

نام پیامبر ایرانی در زمان گشتاسپ پادشاه کیانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید