استاتیرا

نام همسر و دختر داريوش سوم، نام همسر اردشیر دوم پادشاه هخامنشی

جنسیت اسم استاتیرا

دختر

استاتیرا به انگلیسی

estatira

تعداد استاتیرا ها در ایران

354

تلفظ استاتیرا به فارسی

اِستاتيرا

ریشه اسم استاتیرا

فارسی

تلفظ استاتیرا به انگلیسی

/estātirā/

رنگ اسم استاتیرا

نارنجی

ابجد اسم استاتیرا

1073

ابجد وسیط اسم استاتیرا

29

ابجد صغیر اسم استاتیرا

20

درباره نام استاتیرا

استاتیرا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم استاتیرا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم استاتیرا که در انگلیسی به صورت estatira نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 354 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم استاتیرا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم استاتیرا و معنی اسم استاتیرا

ریشه اسم استاتیرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم استاتیرا فارسی می باشد و تلفظ استاتیرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اِستاتيرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /estātirā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم استاتیرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم استاتیرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم استاتیرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم استاتیرا در دانشنامه آزاد فارسی:
دختر ایدَرنَه و همسر اردشیر دوم و مادر اردشیر سوم هخامنشی. پَریساتیس او را مسموم کرد زیرا وی را مسئول قتل پسرش کوروش صغیر در جنگ کوناکسا می‌دانست.

معنی اسم استاتیرا در ثبت احوال

(اَعلام) ۱) نام زن داريوش سوم‌؛ ۲) نام دختر داريوش سوم [او با مادر خود هم‌نام بود]؛ ۳) نام ملكه‌ي اردشير.

حروف ابجد و طالع بینی نام استاتیرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم استاتیرا عدد " 1073 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم استاتیرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم استاتیرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم استاتیرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم استاتیرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گل، (به مجاز) محبوب و معشوق، (به مجاز) خوب و دوست داشتني

بزرگ ایل و قبیله، شاه بزرگ

نام نوعی پرنده

دارنده، ثروتمند، از نام‌های پروردگار، داریوش سوم از پادشاهان ایران

مثل ایل، مثل مردم ایل و شهر و ولایت، چون خویشان، اصیل، خانواده‌دار

آشکار، نمایان، از نام های پروردگار

نام نوعی گل، نسترن

موجب سرافرازی آیین، سبب رفعت و بزرگی دین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید