ارکین

آزاد، مستقل

جنسیت اسم ارکین

پسر

ارکین به انگلیسی

arkin

تعداد ارکین ها در ایران

627

تلفظ ارکین به فارسی

اَرکين

ریشه اسم ارکین

ترکی

تلفظ ارکین به انگلیسی

/arkin/

رنگ اسم ارکین

نارنجی

ابجد اسم ارکین

281

ابجد وسیط اسم ارکین

29

ابجد صغیر اسم ارکین

11

درباره نام ارکین

ارکین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ارکین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ارکین، به خاطر ریشه ترکی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 627 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ارکین

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم ارکین و معنی اسم ارکین

ریشه اسم ارکین

همانطور که گفتیم ریشه اسم ارکین ترکی می باشد و تلفظ ارکین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَرکين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /arkin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ارکین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ارکین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ارکین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آزاد، مستقل، روستایی در حدود ۲۵ کیلومتری جنوب غربی شهرستان ابهر در استان زنجان واقع است.

معنی اسم ارکین در ثبت احوال

(تركي و تركمني) آزاد، مستقل.

حروف ابجد و طالع بینی نام ارکین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ارکین عدد " 281 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ارکین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ارکین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ارکین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ارکین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و فاروق (ستوده و تمیز دهنده)

نعناع، گیاهی کاشتنی و خوشبو

مهرسا، مهربان و با محبت

پدر، جد، سرپرست، ریش سفید

ترکیب دو اسم محمد و عیسی (ستوده و نجات‌ دهنده)

بزرگ نام و دارنده ی نامِ شاهانه، (به مجاز) نيكنام

(به مجاز) زيبا، سرسبز و با طراوت، زندگی تازه

فرزند، نام دو تن از خلفای اموی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید