ارزنده

دارای ارزش، بهادار، محترم

جنسیت اسم ارزنده

دختر

ارزنده به انگلیسی

arzande

تعداد ارزنده ها در ایران

1,203

تلفظ ارزنده به فارسی

اَرزنده

ریشه اسم ارزنده

فارسی

تلفظ ارزنده به انگلیسی

/arzande/

رنگ اسم ارزنده

صورتی

ابجد اسم ارزنده

267

ابجد وسیط اسم ارزنده

27

ابجد صغیر اسم ارزنده

24

درباره نام ارزنده

ارزنده یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ارزنده را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ارزنده، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,203 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ارزنده

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم ارزنده و معنی اسم ارزنده

ریشه اسم ارزنده

همانطور که گفتیم ریشه اسم ارزنده فارسی می باشد و تلفظ ارزنده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَرزنده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /arzande/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ارزنده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ارزنده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ارزنده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ارزشمند، بهادار، پربها، گرانبها، نفیس، شایسته، لایق، معتبر

معنی اسم ارزنده در لغت نامه دهخدا:
دارای ارزش، دارای اعتبار

معنی اسم ارزنده در فرهنگ معین:
۱. باارزش ۲. شایسته، سزاوار

معنی اسم ارزنده در فرهنگ فارسی عمید:
۱. ارزش دار، بهادار، دارای ارزش ۲. محترم

معنی اسم ارزنده در ثبت احوال

(صفت فاعلي از ارزيدن) 1- داراي ارزش، ارزشمند، ارزمند، شايسته و لايق؛ 2- (به مجاز) محترم، با شخصيت، مورد احترام.

حروف ابجد و طالع بینی نام ارزنده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ارزنده عدد " 267 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ارزنده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ارزنده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ارزنده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ارزنده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زینت، آرایش، زیور، آیین

ترکیب دو اسم کیا و مهر (پادشاه ومحبت)

منسوب به زر، طلایی، پارچه یا لباسی که در آن نخ‌های طلایی به کار رفته‌

ترکیب دو اسم محمد و ناصح (ستوده و نصیحت کننده)

ابهت، فرّ و شکوه، هیبت، حمله

دارای ویژگی و صفت ماه، (به مجاز) زیبارو

ترکیب دو اسم امیر و مصطفی (پادشاه و برگزیده)

مثل ماه، شبيه به ماه، (به مجاز) زيبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید