ارجاسب

دارنده ی اسب با ارزش

جنسیت اسم ارجاسب

پسر

ارجاسب به انگلیسی

arjasb

تعداد ارجاسب ها در ایران

519

تلفظ ارجاسب به فارسی

اَرجاسب

ریشه اسم ارجاسب

پهلوی , اوستایی

تلفظ ارجاسب به انگلیسی

/arjāsb/

رنگ اسم ارجاسب

نیلی

ابجد اسم ارجاسب

267

ابجد وسیط اسم ارجاسب

15

ابجد صغیر اسم ارجاسب

15

درباره نام ارجاسب

ارجاسب یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ارجاسب پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ارجاسب که در انگلیسی به صورت arjasb نوشته میشود و به دلیل ریشه پهلوی , اوستایی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 519 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ارجاسب

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم ارجاسب و معنی اسم ارجاسب

ریشه اسم ارجاسب

همانطور که گفتیم ریشه اسم ارجاسب پهلوی , اوستایی می باشد و تلفظ ارجاسب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَرجاسب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /arjāsb/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ارجاسب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ارجاسب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ارجاسب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دارنده ی اسب پر بها و با ارزش، پادشاه اساطیری توران از نوادگان افراسیاب، قاتل پدر و پسران گشتاسب که به دست اسفندیار کشته شد.

معنی اسم ارجاسب در ثبت احوال

۱- دارنده‌ي اسب پر بها و با ارزش؛ ۲- (اَعلام) (در شاهنامه) پادشاه اساطیری توران از نوادگان افراسياب، قاتل پدر و پسران گشتاسب که به دست اسفندیار کشته شد.

حروف ابجد و طالع بینی نام ارجاسب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ارجاسب عدد " 267 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ارجاسب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ارجاسب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ارجاسب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ارجاسب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فاتح جهان، جهان گشا

بی باكی، دليری

جرعه، سیراب

پایان، سرانجام، توانایی

زنده، کسی که برای چیزی وقت و زمان تعیین کند

چهارمين سرزمين از سرزمين‌های تابعه‌ی پارت

خبر خوش، مژده، وعده نیک

سیمین، زیبا، سفید و درخشان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید